051/634-960
04/231-72-58

COC: Na predzadnji tekmi točke štirim Slovencem

23.03.2019

Ruski Čajkovski je prizorišče zadnjih tekem letošnje sezone celinskega pokala v smučarskih skokih. Na srednji skakalnici so danes točke pobrali štirje slovenski skakalci.

Žak Mogel (c) SloSki

Predzadnjo tekmo letošnje sezone celinskega pokala so organizatorji izpeljali na srednji skakalnici v Čajkovskem, na kateri je bil najboljši Slovenec Žak Mogel, ki je zasedel 8. mesto, skočil pa je 93.5 in 97 metrov in je zbral 225,4 točk. Dvojne zmage se veselijo Poljaki z Aleksandrom Zniszczolom in Andrzejem Stekalo, ki sta zbrala 249,8 oz. 246,1 točk, tretji je bil Norvežan Andreas Granerud Buskum z 239,6 točkami. Aljaž Osterc je točke osvojil na 23. mestu, mladi Jernej Presečnik je bil 27., po diskvalifikaciji v finalu pa je 30. mesto osvojil Lovro Kos. Brez točk je ostal le debitant Matija Vidic. Jutri bo v Čajkovskem na sporedu še finalna tekma sezone.