Na zadnjem šprintu sezone v izločilne boje tri Slovenke

22.03.2019

Karavana svetovnega pokala v teku na smučeh je zbrana v kanadskem Quebecu, kjer se bo zaključila letošnja sezona. Na zadnjem šprintu sezone bodo nastopile tri Slovenke.

V kvalifikacijah šprinta v prosti tehniki je bila na 1,6 km dolgi progi najhitrejša Švedinja Jonna Sundling, Anamarija Lampič je z zaostankom 8,17 sekund zasedla 14. mesto, Katja Višnar je zaostala slabih devet sekund na 17. mestu, v izločilne boje pa se je s 23. mestom ter 10,43 sekundami zaostanka prebila tudi Eva Urevc. Žal je bila prepočasna Vesna Fabjan, ki je na 36. mestu za prvo trideseterico zaostala za dobro sekundo.

Odlično sezono je potrdil tudi Miha Šimenc, ki je izločilne boje ujel na 26. mestu, za Johannesom Hösflotom Kläbom je zaostal 12,58 sekund. Janez Lampič je z 19,63 sekundami zaostanka zasedel 45. mesto. Izločilni boji se začnejo ob 18 uri in 20 minut.