DPNC – Gimnazija Franceta Prešerna omv.gif

kranj_zimadpnc.jpg
kontaktna oseba
Ivo ZUPAN
telefon
051/634-960
04/231-72-58
elektronski naslov
jwp/{vqboAtmptlj/tj
kamera
OMV center v živo

Jutri bo Letalnico bratov Gorišek preizkusilo 28 skakalcev

19.03.2019

Jutri se v Planici neformalno s preizkusom Letalnice bratov Gorišek že začenja podaljšan konec tedna FIS finala svetovnega pokala v smučarskih skokih in poletih.

Rok Tarman je lani na preizkusu poletel 215 metrov (c) SloSki 

Nekaj časa je že znano, da se bo prvič v karieri kot prvi po planiški velikanki spustil Rok Tarman. 22-letni član domačega kluba ND Rateče Planica je po poškodbi občutke počasi pridobival preko minule sezone, sicer pa je B reprezentant Slovenije minuli konec tedna že letel tudi kot predskakalec v Vikersundu. 

Takoj za Tarmanom se bo po velikanki spustil še en B reprezentant, Rok Justin. Kot tretji bo poletel Ernest Prišlič, ki je pred tremi leti na preizkusu odletel do 246 metrov. Spomnimo, lani sta najdlje, 222 metrov v sredo poletela Jan Kus in Blaž Pavlič, ki je na štartni listi predskakalcev tudi tokrat.

Štartna lista predskakalcev

  1. Rok Tarman
  2. Rok Justin
  3. Ernest Prišlič
  4. Cene Prevc
  5. Andraž Pograjc
  6. Aleš Hlebanja
  7. Rok Juvančič
  8. Lojze Petek
  9. Nik Fabian
  10. Matevž Samec
  11. Blaž Pavlič
  12. Lovro Vodušek
  13. Urban Sušnik
  14. Tine Bogataj
  15. Matija Štemberger
  16. Medard Brezovnik
  17. Vid Vrhovnik
  18. Patrik Vitez
  19. Jaka Rus
  20. Tomaž Naglič
  21. Tomi Jovan
  22. Nejc Toporiš
  23. Gašper Sršen
  24. Matevž Malovrh
  25. Gašper Polajnar
  26. Žak Šilih
  27. Martin Capuder
  28. Domen Prestrl

Program v Planici

Sreda, 20. 3. 2019
10:30 Uradni preizkus letalnice

Četrtek, 21. 3. 2019
Kvalifikacije
09:00 Uradni trening
10:00 Uradni trening
11:00 Kvalifikacije
12:00 Zabavni program na odru
Val202 - Nipke & Challe Salle
14:00 Zaključek programa v Planici

Pozdrav junakov daljav, Rateče
17:00 Zahod Band
18:00 Sprevod in predstavitev ekip

Petek, 22. 3. 2019
Posamična tekma
13:30 Poskusna serija
14:30 Prva serija
Finalna serija
16:30 Podelitev nagrad
16:30 Zabavni program
na odru Val 202 - Elvis Jackson
18:00 Zaključek programa v Planici

Sobota, 23. 3. 2019
Ekipna tekma
09:00 Poskusna serija
10:00 Prva serija
Finalna serija
12:00 Podelitev nagrad
12:30 Zabavni program na odru
Val 202 - Rok 'n' Band
15:00 Zaključek programa v Planici

Open Air Planica, Kranjska Gora:
Navijaška vas pred dvorano Vitranc
18:00 Tequila Band
20:00 Podelitev štartnih številk
20:30 Lezz Go Band
22:30 Tequila Band

Nedelja, 24. 3. 2019
Posamična tekma
09:00 Poskusna serija
10:00 Prva serija
Finalna serija
12:00 Podelitev nagrad
12:30 Zabavni program na odru
Val 202 - Ansambel Saša Avsenika
15:00 Zaključek programa v Planici

Nazaj

Izdelava spletnih strani: Creatim RP

Copyright © 2007 - 2019 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki | Politika varstva osebnih podatkov