Lampičeva s sedmim časom kvalifikacij v Falunu

16.03.2019

Karavana svetovnega pokala v teku na smučeh je zbrana na predzadnjem prizorišču te sezone, v švedskem Falunu, kjer bo danes na sporedu šprint v prosti tehniki.

Falun je zadnje evropsko prizorišče v tej sezoni. Skozi kvalifikacije na 1,4 km dolgi progi je bila v prostem koraku najhitrejša Švedinja Maja Dahlqvist s časom 2:55.0. 6,13 sekund je na 7. mestu zaostala Anamarija Lampič, Eva Urevc je z 9,04 sekundami zaostanka zasedla 16. mesto, mesto v izločilnih bojih pa si je z 24. mestom zagotovila tudi Katja Višnar, ki je zaostala 10,22 sekund za Švedinjo. Tik za trideseterico sta končali Alenka Čebašek na 33. in Vesna Fabjan na 37. mestu. Čebaškovi je do trideseterice zmanjkalo 59 stotink, Fabjanovi pa slabo poltretjo sekundo.

V kvalifikacijah moškega šprinta se je znova izkazal Miha Šimenc. Deveti letošnji nastop v izločilnih bojih si je zagotovil s 17. mestom v kvalifikacijah, potem ko je za zmagovalcem, Johannesom Höslfotom Kläbom zaostal za 5,65 sekund. Čas Kläba je bil 2:33,38. Janez Lampič je v drugi polovici proge zaostal preveč in je zasedel končno 44. mesto.