SP: Johaugova v skiatlonu razred zase, Čebaškova na 36. mestu

23.02.2019

Tekačice na smučeh so se v Seefeldu udarile za drugi komplet medalj 52. svetovnega prvenstva. V skiatlonu je bila daleč najboljša Norvežanka Therese Johaug, edina Slovenka Alenka Čebašek je osvojila 36. mesto.

Alenka Čebašek je na četrtem skiatlonu na SP kot edina zastopala Sloveniji (c) GEPA

Norvežanka Therese Johaug je v Seefeldu na 15 km razdalji v skiatlonu gladko prišla do naslova svetovne prvakinje. Že po klasičnem delu in 7,5 km proge je imela 26 sekund naskoka pred zasledovalkami, v cilj pa je prišla z zanesljivo prednostjo 57,6 sekund pred konkurenco. Srebro je osvojila njena rojakinja Ingvild Flugstad Östberg, bron pa rusinja Natalija Neprijajeva.

Edina Slovenka na štartu je bila Alenka Čebašek, ki je vseskozi tekla okrog tridesetega mesta. Prvi krog, dolg 3,75 km je zaključila na 26. mestu z zaostankom 34,1 sekund za vodilno Norvežanko. Na menjavi smuči je bila na 34. mestu z zaostankom 1:43,8 za Johaugovo, pred zadnjim krogom pa je imela 3:02,1 minut zaostanka za vodilno Norvežanko. V cilj je prišla na 36. mestu z zaostankom štirih minut in štirih sekund za zmagovalko. "Danes sem padla na realna tla in ugotovila, da forma po Tour de Skiju ni več tista prava. Ni taka, kot je bila na začetku sezone. Danes sem se mučila. Škoda, ker sem imela super smuči, proga je bila super, vse je bilo super. Punce se niti niso tako pognale, a jaz sem imela v sebi blokado, enostavno preko tega ne zmorem in je kar je," je bila razočarana Čebaškova po njenem drugem nastopu na letošnjem svetovnem prvenstvu.