SP: Slovenke sijajno skozi kvalifikacije šprinta v Seefeldu

21.02.2019

V Seefeldu bodo na 52. svetovnem prvenstvu danes podelili prve komplete medalj za smučarje tekače in smučarke tekačice v sprintu v prosti tehniki.

S kvalifikacijami na 1.272 metrov dolgi progi so sijajno opravile vse štiri Slovenke, znova pa je bila najboljša Eva Urevc. Z 2:31,39 je postavila 5. čas kvalifikacij, za zmagovalko, Švedinjo Majo Dahlqvist je zaostala 1,95 sekunde. Odlični sta bili tudi Anamarija Lampič z 19 stotinkami zaostanka za Urevčevo na 7. mestu ter Višnarjeva, ki je zaostala še 22 stotink za Lampičevo, zasedla pa je 8. mesto. Tudi Čebaškova se je v izločilne boje prebila zelo zanesljivo, za Švicarko je na 16. mestu zaostala 3,77 sekund.

V izločilnih bojih bo Višnarjeva tekla v prvi skupini, Urevčeva v drugi, Čebaškova v četrti in Lampičeva, podobno kot Urevčeva bo nosilka skupine, v peti skupini.

Brez izločilnih bojev za Šimenca in Lampiča

Žal v spomladanskih razmerah prave hitrosti nista našla naša moška predstavnika, Miha Šimenc in Janez Lampič, ki sta ostala brez izločilnih bojev. Na koncu je bil celo hitrejši Lampič, ki je za zmagovalcema kvalifikacij, Rusom Sergejem Ustjugovom in Švedom Viktorjem Thornom na 33. mestu zaostal za 8,3 sekunde, do trideseterice mu je zmanjkala sekunda. "Dobro je, da sem prehitel Miha, a ni v redu, da sva oba izpadla. Žal tako je. Mislim, da je v takšnih razmerah dobro teči, saj veš, da bo sezone počasi konec. Podlaga je še vedno trda, čeprav je toplo, smuči pa smo imeli pripravljene idealno," je po nastopu povedal Lampič. Šimenc je zaostal še 13 stotink za reprezentačnim kolegom: "Vsake razmere, ki so, so za vse enake. Skušal sem teči najbolje, kar lahko. Počutil sem se kar dobro, ne vem pa, kje sem izgubljal. Moram narediti analizo in takrat bo jasno," je bil po šprinterskih kvalifikacijah bolj slabe kot dobre volje lahko Logatčan, sicer odkritje letošnje sezone v tej disciplini.

Izločilni boji se bodo začeli ob 14.30 uri.