MSP: Alex Cisar mladinski svetovni prvak, Lovro Planko podprvak!

01.02.2019

Zgodovinsko! V Osrblieju na Slovaškem je Alex Cisar postal mladinski svetovni prvak v biatlonu v sprintu, podprvak pa je njegov reprezentančni kolega, Lovro Planko!

Lovro Planko in Alex Cisar z najžlahtnejpima medaljama (c) A. M. - SloSki

Sprinterska preizkušnja na 7,5 km progi na mladinskem svetovnem prvenstvu v Osrblieju na Slovaškem je prinesla popolno slovensko slavje! Mladinski svetovni prvak je z enim zgrešenim strelom v leže postal Alex Cisar, 30,6 sekund je za njim na drugem mestu zaostal Lovro Planko, ki je prav tako zgrešil en strel, on v stoje. Bron je z zaostankom 31,4 sekund in z enim zgrešenim strelom osvojil Finec Otto Invenius. Zgodovinski uspeh sta dopolnila Toni Vidmar na 23. in Matic Repnik na 44. mestu.

Mladinke so se pomerile na 6 km razdalji, najboljša Slovenka pa je bila Lena Repinc z enim zgrešenim strelom na 21. mestu. Živa Klemenčič je zgrešila trikrat in je osvojila 38. mesto, Kaja Zorč je bil z enakim strelskim izplenom 45., Klara Vindišar pa je od petih zgrešenih tarčah zasedla 47. mesto med 103 tekmovalkami.