051/634-960
04/231-72-58

COC: Jelenko v Planici do štirih točk

26.01.2019

Na prvi tekmi celinskega pokala v Planici je točke od domačinov osvojil Marjan Jelenko, ki je zasedel 27. mesto.

Marjan Jelenko je drugič v tej sezoni osvojil točke celinskega pokala (c) SloSki

Celinski pokal v nordijski kombinaciji se je nadaljeval v Planici, kjer je tekmovalo 51 kombinatorcev, med njimi tudi pet Slovencev. Do točk je uspel priti le Marjan Jelenko s 27. mestom, potem ko je bil po skakalnem delu preizkušnje na 14. mestu z zaostankom minute in 41 sekund za vodilnim Avstrijcem Christianom Deuschlom. Jelenko je na 10 km progi izgubil nekaj časa in je v cilj prišel na 27. mestu z zaostankom treh minut za zmagovalcem Leifom Torbjörnom Näsvoldom iz Norveške, ki je bil po skokih sicer drugi. Končno drugo mesto je osvojil še en Norvežan, Lars Ivar Skaarset, tretji je bil Avstrijec Thomas Jöbstl.

Nik Knaus, Matevž Malovrh ter mlada Primož Ačko in Damjan Suzič so ostali izven dobitnikov točk.