MSP: Anja Mandeljc na 5 km na 17. mestu

23.01.2019

Po sprinterskih obračunih na mladinskem svetovnem prvenstvu v Lahtiju so bile na sporedu preizkušnje na razdalji v mladinski kategoriji in kategoriji do 23 let.

Mladinke so se pomerile na 5 km razdalji v prosti tehniki. Anja Mandeljc je za prvakinjo Frido Karlsson s Švedske na 17. mestu zaostala točno eno minuto. Med mladinci je Vili Črv na 10 km razdalji na 45. mestu za zmagovalcem Julesom Chappazom iz Francije zaostal za dve minuti in 6 sekund, Miha Jan je bil 61., Blaž Perša 75. in Jošt Mulej 83.

V kategoriji do 23 let je Anita Klemenčič na 10 km razdalji osvojila 32. mesto z zaostankom dveh minut in 42 sekund za prvakinjo iz Rusije, Marlyo Istomino. V moški konkurenci do 23 let je Benjamin Črv zasedel 26. mesto na 15 km razdalji z zaostankom dveh minut in 25 sekund za zmagovalcem Julesom Lapierreom iz Francije. Miha Ličef je osvojil 40. mesto, Luka Markun pa je bil 49. med 79 tekmovalci.