Flisar izpadel v osmini finala

19.01.2019

Filip Flisar je prvo tekmo v Idre Fjallu končal v osmini finala. Zmagal je Švicar Alex Fiva.

(c) Gepa

V zelo hladnem (-10 stopinj Celzija) in vetrovnem vremenu so se smučarji v smučarskem krosu pomerili za točke svetovnega pokala. Flisar se je pomeril v prvi skupini osmine finala v moški konkurenci. Poleg njega so se na progo podali še Francoz Bastien Midol, Nemec Daniel Bohnacker in Avstrijec Johannes Aujesky. Flisar je na žalost malenkost zaostal že na startu, nato pa, v težkih vremenskih pogojih, na zelo specifični progi, ni uspel ujeti priključka. V nadaljnje boje sta se iz Flisarjeve skupine uvrstila Francoz in Avstrijec.

Midol je nato nastopil tudi v velikem finalu, kjer je moral premoč priznati Fivi. Poleg njiju sta v finalu nastopila še dva predstavnika Avstrije. Tretji je bil Daniel Traxler, četrti pa Adam Kappacher. Flisar je na koncu zasedel 32. mesto.

Flisar ima že jutri novo priložnost, da pokaže vse svoje znanje in poseže po najvišjih mestih.