TDS: Tri Slovenke med deset v kvalifikacijah Val Müstairja

01.01.2019

Karavna letošnje izvedbe Tour de Skija se je iz Italije preselila v Švico, v Val Müstair, kjer je danes na sporedu še drugi sprint v prosti tehniki.

Eva Urevc še naprej navdušuje na letošnjem TDS (c) GEPA

S kvalifikacijami na 1,4 km progi v Val Müstairju je naša reprezentanca znova opravila zelo dobro. Najboljša je bila Eva Urevc, ki je vnovič najhitreje med vsemi pretekla prvo polovico proge, nato pa je končala na 5. mestu z zaostankom 2,56 sekund za zmagovalko Stino Nilsson iz Švedske. Katja Višnar je zaostala 3,6 sekund na sedmem mestu, še 35 stotink več je na 8. mestu zaostala Anamarija Lampič. Zelo zanesljivo se je v izločilne boje prebila tudi naša najboljša na turneji, Alenka Čebašek, ki je z zaostankom 6,73 sekund zasedla 15. mesto, za popoln slovenski izkupiček tudi na drugem sprintu letošnjega toura pa je poskrbela Vesna Fabjan na 28. mestu. Zaostala je 12,77 sekund. Vodilna na TDS, Rusinja Natalija Neprijajeva, je zasedla 12. mesto in bo po novih pravilih kot prva lahko izbirala skupino v četrtfinalnih bojih.

Na drugem sprintu tega toura si je nove točke znova zagotovil tudi Miha Šimenc, ki je v kvalifikacijah imel 28. čas z zaostankom 9,46 sekund za zmagovalcem Johannesom Hösflotom Kläbom. Vodilni v seštevku Toura po dveh etapah, Rus Aleksander Bolšunov, je imel 16. čas.