051/634-960
04/231-72-58

COC: Justin in Dežman na stopničkah v Engelbergu

27.12.2018

Na prvi tekmi smučarjev skakalcev za celinski pokal v Engelbergu je naša ekipa dosegla odlične rezultate. Na odru za zmagovalce sta stala Rok Justin in Nejc Dežman, Anže Lanišek je bil peti.

Rok Justin in Nejc Dežman sta poskrbela za druge in tretje letošnje stopničke (c) SloSki

Na peti letošnji tekmi celinskega pokala v švicarskem Engelbergu so naši skakalci drugič skočili na zmagovalni oder. S 129.5 in 130 metri ter 304,0 točkami je to uspelo poletnemu državnemu prvaku Roku Justinu, ki je zaostal le za Avstrijcem Markusom Schiffnerjem. Slednji je s 137.5 in 129.5 metri zbral 317,0 točk. Odličen je bil s 132 in 128 metri ter 296,6 točkami tudi Nejc Dežman, ki je zasedel tretje mesto. Uspeh Slovenije je s petim mestom, potem ko je skočil 125 in 133 metrov ter zbral 293,8 točk dopolnil Anže Lanišek.

Točke je na 20. mestu osvojil tudi Jaka Hvala, po prvi seriji je bil s 130.5 metri na tretjem mestu, izven finala je ostal mladi Žak Mogel, Robert Kranjec pa je bil diskvalificiran zaradi neustreznega dresa.

Jutri bo v Engelbergu na sporedu še ena tekma. V skupnem seštevku je Justin še vedno šesti s 180 točkami, vodi Norvežan Robin Pedersen z 275 točkami.