Flisar v Innichenu uspešno skozi kvalifikacije za petek in soboto

20.12.2018

Na drugi postaji letošnjega svetovnega pokala v smučarskem krosu v Innichenu je Filip Flisar danes uspešno opravil tako s kvalifikacijami za petkovo kot sobotno tekmo.

Filip Flisar si je zagotovil nastopa na tekmah v Innichenu, kjer je pred dvema letoma dvakrat zmagal (c) GEPA

Najprej so bile na sporedu kvalifikacije za petkovo preizkušnjo, sicer drugo v tej sezoni svetovnega pokala. Filip Flisar je vpisal 17. čas z zaostankom 1,46 sekunde za zmagovalcem iz Francije, Bastienom Midolom. Francoz je bil najhitrejši tudi v kvalifikacijah za sobotno preizkušnjo, peljal je le 8 stotink sekund počasneje od dopoldanskega kvalifikacijskega časa. Flisar je tokrat zaostal za 1,61 sekunde in je zasedel 24. mesto.

Naš drugi predstavnik v Italiji, Blaž Ogorelc je bil obakrat prepočasen za najboljšo dvaintrideseterico, ki se uvrsti v izločilne boje. V kvalifikacijah za petkovo tekmo je zasedel 43. mesto, za kvalifikacijo je zaostal za 91 stotink sekunde, v popoldanskih kvalifikacijah za sobotno preizkušnjo pa je zasedel 46. mesto,  tokrat je zaostanek znašal slabo poldrugo sekundo.

V petek se tekma začne ob 12.30 uri, v soboto pa ob 10.15 uri.