IBU junior pokal: Alex Cisar na stopničkah v Švici

16.12.2018

Švicarski Lenzerheide je v minulih dveh dneh gostil tekme IBU junior Cup, kjer je znova nase opozoril naš mladi Alex Cisar.

Alex Cisar na zmagovalnem odru (c) A.C.

V soboto je bila za uvod v sezono na sporedu posamična preizkušnja na 15 km. Alex Cisar, zmagovalec tekem alpskega pokala prejšnji konec tedna je dobro formo pokazal tudi v Lenzerheideju, kjer je osvojil šesto mesto. Zgrešil je le en strel in v cilju zaostal 2 minuti in 18 sekund za zmagovalecem iz Italije, Patrickom Braunhoferjem. Toni Vidmar je ob dveh zgrešenih strelih zasedel 26. mesto, Matic Repnik je bil 60., Luka Naglič 61., Blaž Debeljak 82. in Jernej Globočnik 86.. Med dekleti je na 12.5 km preizkušnji Nina Zadravec s petimi zgrešenimi streli zasedla 18. mesto, Nika Vindišar je bila 24., Tais Vozelj 35. in Živa Klemenčič 47..

Super pa je danes na sprinterski preizkušnji na 10 km nastopil znova Cisar, ki je pokril vse tarče, v cilju pa je bil hitrejši samo Rus Vjačeslav Maleev. Lovro Planko je zasedel 25. mesto, Naglič je bil 47., Repnik 76., Debeljak 87. in Globočnik 101.. V konkurenci mladink je Zadravčeva ob dveh zgrešenih strelih zasedla 12. mesto, potem ko je imela najhitrejši čas teka, Vindišarjeva je bila 23., Vozljeva 48., Klemenčičeva pa 56..