Čebaškova in Višnarjeva med peterico v kvalifikacijah Davosa

15.12.2018

Švicarski Davos na konec tedna gosti nove tekme svetovnega pokala v teku na smučeh. Danes je na sporedu sprint v prosti tehniki.

Alenka Čebašek je znova potrdila, da je v najboljši formi med Slovenkami (c) GEPA

Na 1,5 km progi je v ženski konkurenci kvalifikacije s številko 1 odprla Anamarija Lampič, ki pa se ji žal nastop ni izšel po pričakovanjih, saj je zasedla 33. mesto z zaostankom 10,56 sekund za zmagovalko kvalifikacij, Američanko Sophie Caldwell. Precej bolje sta odtekli Alenka Čebašek, ki je s četrtim mestom postavila rezultat kariere v kvalifikacijah, zaostala je 2,94 sekund, takoj za njo je končala Katja Višnar z zaostankom desetih stotink za reprezentančno kolegico. V izločilne boje sta se prebili tudi mlada Eva Urevc z 20. mestom in zaostankom 7,1 sekund ter izkušena Vesna Fabjan z zaostankom 8,85 sekund na 29. mestu.

V moški konkurenci bomo je do novih točk prišel Miha Šimenc, ki je v kvalifikacijah zasedel 26. mesto z zaostankom 6,14 sekund za zmagovalcem Johannesom H. Kläbom. Janez Lampič je zasedel 66. mesto.