051/634-960
04/231-72-58

COC: Urbanc se je vrnil s tretjim mestom

05.02.2011

Brotterode – Avstrijec Stefan Kraft je v Brotterodeju izjemno suvereno prišel do svoje prve zmage v celinskem pokalu. 17-letnik je ugnal Nemca Felixa Schofta na drugem in povratnika po poškodbi, Roka Urbanca na tretjem mestu.

Urbanc, ki je decembra padel na treningu v Kranju in si je poškodoval ramo, se je odlično vrnil v tekmovalni ritem. Takoj na svoji prvi tekmi po povratku se je uvrstil na stopničke za zmagovalce, potem ko je za drugim mestom zaostal vsega devet desetink točk. Urbanc je po prvi seriji zasedal drugo mesto, postavil pa je daljavo dneva s 119 metri. Kraft je bil meter krajši, a je prejel boljše ocene in je tako vodil že po prvi seriji. Uspeh Urbanca je s petim mestom lepo dopolnil Primož Pikl, točke pa so osvojili še Mitja Mežnar, Dejan Judež in Robi Hrgota, ki so se zvrstili od med 17 do 19. Za pičli dve desetinki točke je finale zgrešil Primož Peterka na 31. mestu, medtem ko je bil Luka Leban s 55. mestom daleč od najboljše trideseterice.

Jutri bo v Brotterodeju na sporedu še ena tekma za celinski pokal.

Na sliki: Rok Urbanc (c) sloski.si