Maks Pikec v finalu na FIS tekmi v slopestylu v nemškem Sudelfeldu

22.01.2018

V soboto in nedeljo so v nemškem Sudelfeldu potekale preizkušnje v disciplini slopestyle, slovenska mladinska reprezentanca pa je s tekmovanjem zadovoljna.

V soboto je tekmovalo pet naših smučarjev. Maks Pikec se je z odličnim 6. mestom v svoji skupini uvrstil v finale in na koncu osvojil 12 mesto. Sledil mu je Vidmar Peter, ki je za las zgrešil finale in na koncu osvojil 14. mesto. Tudi ostali slovenski tekmovalci Vidmar Klemen, Miljavec Miha in Klančar Jošt so osvojili FIS točke.

V nedeljo se je v močnem sneženju najbolje znašel Peter Vidmar in na koncu osvojil 17. mesto, tudi ostali pa so osvojili nove FIS točke.

Mladinska ekipa se že v četrtek odpravlja na naslednja tekmovanja za evropski pokal in sicer v avstrijski St. Anton.