051/634-960
04/231-72-58

COC: Zmaga ostala doma, trije naši med petnajst

20.02.2010

Brotterode - Nemec Severin Freund je prekinil zmagoviti niz Avstrijca Davida Unterbergerja in slavil na prvi tekmi celinskega pokala v Brotterodeju. Razlika na vrhu le 0,7 točke. Tretji je bil mladinski svetovni prvak Michael Hayböck. Najboljši naš je bil na devetem mestu Luka Leban (3. po prvi seriji), Robi Hrgota je osvojil 11. mesto, Rok Zima pa 15. mesto.

Na težki tekmi v nemškem Brotterodeju je domačin Freund vodil že po prvi seriji, v finalu pa je komaj odbil napad Unterbergerja, ki je s 118.5 metri postavil daljavo dneva. Kljub vsemu so Avstrijci znova lahko zadovoljni, saj je bil tretji Michael Hayböck. Tik za odrom je zaostal Roar Ljökelsöy.

Po prvi seriji je znova fantastično kazalo za Luka Lebana, ki je držal tretje mesto. Žal je v finalu nekoliko izgubil in padel na deveto mesto. Tik za njim, na 11. mestu je bil Robi Hrgota, najboljšo petnajsterico pa je zaokrožil Rok Zima. Točke tudi za Jako Hvalo na 24. in Matica Kramaršiča na 25. mestu. Izven finala so ostali Anže Damjan, Žiga Mandl in Jurij Tepeš.