04/231-72-58

COC-D: Eva tik pod stopničkami

08.12.2009

Na sliki: Eva Logar (c) sloski.si

Rovaniemi - Smučarke skakalke so v finskem Rovaniemiju opravile s prvo tekmo celinskega pokala v tej zimi. Odlično je skakala Eva Logar, ki se je uvrstila na četrto mesto in s tem dosegla rezultat kariere. Njen uspeh je na 18. mestu dopolnila še Špela Rogelj. Pričakovano je slavila Anette Sagen pred Nemko Ulrike Grässler in rojakinjo Line Jahr.

Rezultat kariere

Eva Logar je bila po prvi seriji na osmem mestu, v finalu pa je s peto oceno prvič v karieri skočila med najboljših pet. Do stopničk so ji zmanjkale štiri točke. Nepremagljiva je bila Norvežanka Anette Sagen, ki je bila najboljša že včeraj na treningu, danes pa jo je resno ogrozila Nemka Ulrike Grässler. V prvi seriji je pristala kar pri 98.5 metrih, vendar zaradi težav pri doskoku ni vodila. V finalu skoka ni ponovila in skupno je za tri točke zaostala za Sagnovo. Line Jahr je v finalu rutinirano ubranila stopničke. Pohvaliti velja tudi mlado Špelo Rogelj, ki je po 17. mestu v prvi seriji v finalu izgubila le eno mesto in dosegla točke za 18. mesto.

Jutri dekleta čaka v Rovaniemiju še ena tekma, nato pa se selijo v norveški Vikersund, kjer bo slovenska ekipa močnejša za Manjo Pograjc in Anjo Tepeš