051/634-960
04/231-72-58

Popolno ilirijansko slavje v Kranju

17.10.2009

Kranj - Tine Bogataj in Tilen Bartol sta v Kranju postala državna prvaka do 12 oz. 13 let, skupaj z Matijo Štembergerjem in Nejcem Ulago (bronast do 12 let) pa sta osvojila še ekipno zlato. Dve medalji je zbral tudi Stolan Jernej Silvester, ki je bil srebrn do 13 let posamično in bronast ekipno.

Na sliki: Ulaga, Bartol, Bogataj, Štemberger (c) sloski.si

S soncem obsijana Gorenja Sava je danes gostila najboljše slovenske smučarje skakalce, stare do 12 in 13 let. Največ razlogov za veselje so ob kostanju in palačinkah po koncu dne lahko imeli v ljubljanski Iliriji, ki je domov odnesla vse tri zlate medalje.

TB udaril dvakrat

Do 12 let je bil nedotakljiv Tine Bogataj, ki je bil v obeh serijah najboljši in Logatčana Gregorja Šena premagal za slabih deset točk. Bron je po drugem mestu po prvi seriji osvojil Nejc Ulaga, ki ni bil kos 41.5 metrom Šena v finalu. Podobno suveren kot Bogataj do 12 let, je bil tudi drugi ljubljanski TB v kategoriji do 13 let, suveren. Tilen Bartol je s konkurenco pometel prav tako za slabih deset točk, v obeh serijah pa je bil najboljši - v finalu je s 43.5 metri postavil daljavo dneva. Z odličnim finalnim skokom (43 m) se je s sedmega mesta po prvi seriji do srebra prebil Stolan Jernej Silvester, bron pa je osvojil drugi po prvem skoku, Velenjčan Matevž Samec. Za Gorenjcem je zaostal za pičlo desetinko točke.

Razlika skoraj 100 točk

Ekipno dvomov o zmagovalcu ni bilo. Ilirijani so konkurente potolkli za skoraj sto točk! Še najbližje so jim prišli domačini Triglavani. Kristjan Lesnik, Žiga Jelar, Jakob Šilar in Nik Fabjan so poskrbeli, da je vsaj ena od devetih medalj ostala doma. Bron so osvojili Ažbe Končnik, Jernej Silvester, Lojze Petek in Matic Lotrič, ki so za slabe tri metre zaostali za domačimi matadorji.