Arhiv

• Smučarski skoki | 16.02.2020 - Po odpovedi finalne serije Zajc znova na stopničkah

Na Kulmu je Timi Zajc še drugič v dveh dneh skočil na zmagovalni oder, po le eni izpeljani seriji do konca je bil 3., odličen tudi Domen Prevc na 5. mestu, točke pa še peterici našim.

• Smučarski skoki | 16.02.2020 - COC: V Iron Mountainu prve stopničke za Lovra Kosa

Smučarji skakalci so se za točke celinskega pokala ta konec tedna merili onstran Atlantika, v ameriškem Iron Mountainu. Na stopničke je danes skočil 20-letni Lovro Kos.

• Tek na smučeh | 16.02.2020 - Na klasičnem zasledovanju nova vrhunska predstava Lampičeve

V švedskem Östersundu je Anamarija Lampič na 10 km zasledovanju v klasičnem koraku prikazala novo vrhunsko predstavo in osvojila 5. mesto, tako visoko na razdalji ni bila še nikoli.

• Alpsko smučanje | 16.02.2020 - Organizatorji so uspešno izpeljali 45. Pokal Loka

Organizatorju 45. Pokala Loka - SK Alpetour je uspel neverjeten podvig in je ne glede na minimalne snežne razmere uspešno zaključil trodnevno prireditev in pri tem omogočil povsem primerljive pogoje na progi od prvega do zadnjega tekmovalca.

• Biatlon | 16.02.2020 - IBU: Toni Vidmar dvakrat do točk

Po super sprintu je italijanski Martell gostil še tekmi v sprintu in zasledovanju. Odlično je na obeh tekmah nastopil Toni Vidmar, ki je bil 31. in 33. Na zasledovalno tekmo se je uvrstila tudi Tais Vozelj.

• Biatlon | 16.02.2020 - Jakov Fak napredoval za 24 mest, v točkah znova tudi Einfaltova

V Anterselvi sta bili danes na sporedu zasledovalni tekmi, v ognju pa so bili štirje slovenski tekmovalci. Pri dekletih se je znova izkazala Lea Einfalt, ki je še drugič na prvenstvu končala med dobitnicami točk za svetovni pokal in bila 38. Dobro sta nastopila tudi Jakov Fak in Rok Tršan, ki sta oba popravila uvrstitvi iz sprinta. Naslova svetovnega prvaka pa sta osvojila domačinka Dorothea Wierer in Francoz Emilien Jacquelin.

• Alpsko smučanje | 16.02.2020 - Meta Hrovat na lisičjem slalomu enajsta, do novih točk tudi Ana Bucik

Domačinka Meta Hrovat je bila tudi drugi dan letošnje Zlate lisice v Kranjski Gori naša najvišje uvrščena smučarka. V slalomu je zasedla enajsto mesto. Nove točke je osvojila tudi Ana Bucik (21. mesto), brez njih pa so ostale Maruša Ferk (36.), Klara Livk (38.), Neja Dvornik (40.) in debitantka Nika Murovec (45. mesto). Zmagala je Slovakinja Petra Vlhova pred Švicarko Wendy Holdener in Avstrijko Katharino Truppe.

• Smučarski skoki | 16.02.2020 - FIS: V Beljaku zaključek sezone, Hafnar poskrbel za dodatno kvoto

V Beljaku se je danes že zaključila sezona FIS pokala, naši skakalci so znova stopili na zmagovalni oder, danes je bil Jernej Presečnik na tretjem mestu.

• Smučarski skoki | 16.02.2020 - Lanišek z osebnim rekordom, Domen Prevc z daljavo kvalifikacij na Kulmu

Na Kulmu so smučarji skakalci že opravili s kvalifikacijami za drugo tekmo na tamkajšnji letalnici. Zelo uspešni so bili naši orli.

• Smučarski skoki | 15.02.2020 - Timi Zajc na Kulmu v igri desetink pristal na sijajnem drugem mestu

Na prvi tekmi v smučarskih poletih v tej sezoni je na Kulmu Timi Zajc osvojil fantastično 2. mesto, le 3 desetinke za zmagovalcem, Poljakom Piotrom Zylo, tretji je bil domačin Stefan Kraft.

• Alpsko smučanje | 15.02.2020 - Slovenci z dvema maedaljama otvorili 45. Pokal Loka

Na Starem vrhu se je z veleslalomom začel že 45. Pokal Loka. Odlično so uvdoni dan nastopili naši smučarji, ki so se v kategoriju U16 2x uvrstili na oder za zmagovalce, v kategoriji U14 pa sta slovesnka smučarja Tija Radelj in Miha Oserban končala na nehvaležnem četrtem mestu.

• Biatlon | 15.02.2020 - Loginov presenetil favorite, naš najboljši Tršan 29.

V Anterselvi je bil danes čas za moški sprint. V boju za koljane je velike favorite za zmago presenetil Rus Aleksander Loginov, ki je z brezhibnim nastopom postal svetovni prvak. Francoza Quentin Fillon Maillet in Martin Fourcade sta se morala zadovoljiti s srebrom in bronom, brata Boe pa sta razočarana končala na četrtem in petem mestu. Naš najboljši je bil danes Rok Tršan na 29. mestu, na zasledovanje pa se je uvrstil tudi Jakov Fak (45.).

• Alpsko smučanje | 15.02.2020 - Meta Hrovat v Kranjski Gori na stopničkah, med najboljšimi tudi Robnikova in Bucikova!

Meta Hrovat je na prvi tekmi 56. Zlate Lisice v Krajnski Gori stopila na stopničke. Na domači podkornski strmini je osvojila tretje mesto. Prehiteli sta jo samo Slovakinja Petra Vlhova (drugo mesto) in Novozelandka Alice Robinson (prvo mesto). Odlični sta bili tudi Tina Robnik (šesto mesto) in Ana Bucik (štirinajsto mesto). Neja Dvornik (37. mesto) ter debitantki Rebeka Oblak (39. mesto) in Nika Tomšič (odstop) so domačo tekmo končale po prvem teku. Jutri bo v Kranjski Gori še slalom s šestimi slovenskimi lisičkami.

• Tek na smučeh | 15.02.2020 - Lampičeva Ski Tour začela s 16. mestom

V švedskem Östersundu se je začela nova tekaška turneja v svetovnem pokalu, Ski Tour, ki bo do naslednje nedelje združil pet prizorišč na Švedskem in Norveškem.

• Deskanje na snegu | 15.02.2020 - Na predzadnji tekmi svetovnega pokala deskarjev prostega sloga Naj Mekinc trideseti

Po deskarjih prostega sloga, ki so specialisti za žleb, so v kanadskem Calgaryju včeraj zvečer po našem času v kvalifikacijah predzadnje tekme za svetovni pokal deskarjev prostega sloga nastopili še deskarji in deskarke, ki tekmujejo v ˝park˝ disciplinah (skoki prostega sloga in snežni park). Med enainpetdesetimi deskarji, ki so se pomerili v snežnem parku (slopestyle) je bil tudi naš Naj Mekinc, ki je osvojil trideseto mesto. Finale z najboljšimi šestnajstimi kvalifikanti in osmimi najboljšimi kvalifikantkami bo jutri (16.2.) ob 21. uri po srednje evropskem času. V Evropi pa medtem tekmujejo B reprezentanti. Prostoslogaši so na Poljskem, alpski deskarji pa v Avstriji.

• Alpsko smučanje | 14.02.2020 - Zmaga Norvežanu Kildeju, do novih točk tudi Čater in Kosi

Zmagovalec šestega superveleslaloma za svetovni pokal v letošnji sezoni je Norvežan Aleksander Aamodt Kilde. Petnajst stotink za njim je, na drugem mestu, zaostal Švicar Mauro Caviezel, tretji pa je bil včerajšnji smukaški zmagovalec, Thomas Dressen. Nove točke svetovnega pokala sta osvojila tudi Martin Čater (21.) in Klemen Kosi (29.), Boštjan Kline in Miha Hrobat pa sta odstopila in ostala brez uvrstitve.

• Biatlon | 14.02.2020 - Einfaltova prvič v karieri med najboljšo trideseterico

V Anterselvi se je svetovno prvenstvo danes nadaljevalo s tekmo v šprintu za ženske, kjer sta odlično nastopili Nika Vindišar in predvsem Lea Einfalt.

• ZUTS Slovenije | 14.02.2020 - Razpis tečaja usposabljanja Smučarski vodnik

Razpisujemo tečaj usposabljanja za pridobitev strokovnega naziva Smučarski vodnik (EU Safety test).

• ZUTS Slovenije | 14.02.2020 - Tečaj za pridobitev strokovnega naziva Učitelj/Trenerje deskanja na snegu - strokovni delavec 2; 2.stopnja (ESS)

Objavljamo razpis tečaja usposabljanja za Učitelje/Trenerje deskanja na snegu-strokovni delavec 2 (brezplačni tečaj sofinanciran s strani ESS).

• Deskanje na snegu | 14.02.2020 - Tit Štante osemnajsti v Calgaryju

Včeraj zvečer, po našem času, so bile v kanadskem Calgaryju na sporedu kvalifikacijske vožnje deskarske tekme za svetovni pokal v snežnem žlebu (half pipe). V edini deskarski disciplini ki je na sporedu olimpijskih iger že od samega začetka (od leta 1998), je v olimpijskem Calgaryju naš edini predstavnik na tekmi, Tit Štante, osvojil osemnajsto mesto. Danes, ob 20:30 po srednje evropskem času, bodo v Kanadi na sporedu še kvalifikacije v snežnem parku (slopestyle) z Najem Mekincem.

Arhiv: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007