051/634-960
04/231-72-58

PVN: Žiga Jelar na 13. mestu, še tretja zmaga Kubackega

12.08.2017

Na tretji tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih je bil od šestih Slovencev najboljši najmlajši, Žiga Jelar, ki je končal na zanj odličnem 13. mestu, nove, še tretje zmage pa se veseli Poljak Dawid Kubacki.

Žiga Jelar je vpisal najboljšo uvrstitev med elito (c) SloSki

Letošnja poletna sezona znova mineva v znamenju Poljakov in nič drugače ni bilo tudi danes v Courchevelu. Smernice k novi, še tretji zmagi na tretji tekmi, je že v prvi seriji s 133.5 metri in 139,1 točkami načrtal Dawid Kubacki, ki je imel slabih 8 točk naskoka pred rojakom Maciejom Kotom, ki je pristal pri 130.5 metrih. Enako daljavo je vpisal Rus Denis Kornilov, ki pa je zbral pol točke manj od Kota. Najboljši od šesterice naših orlov je bil Anže Lanišek s 126 metri ter 125,3 točkami na 10. mestu, zelo dober je bil tudi Žiga Jelar na 13. mestu s 128.5 metri in 123,7 točkami. Rok Justin je bil s 128 metri in 119,1 točkami na 21. mestu, točke pa je ujel še Anže Semenič s 124.5 metri in 116,7 točkami na 28. mestu. Žal je tik za finalom ostal Miran Zupančič s 121 metri in 111,5 točkami na 31. mestu. Do finala ga je ločilo 9 desetink točke. Skok pa se ni posrečil našemu najizkušenejšemu, Robertu Kranjcu, ki je s 112.5 metri in 100,9 točkami zasedel 43. mesto.

V finalu Jelar do rezultata kariere

V finalni seriji je Semenič pristal pri 118 metrih in je izgubil eno mesto, tako da je osvojil dve točki za končno 29. mesto. Justin je s 124.5 metri in skupaj 242,1 točkami pridobil eno mesto in je končal na dvajsetem mestu. Justin je tako najboljši Slovenec v skupnem seštevku poletne velike nagrade na 21. mestu. Navdušil je mladi Jelar, ki je s 126 metri ter 247,9 točkami na svoji drugi tekmi poletne velike nagrade napredoval do rezultata kariere na 13. mestu. Žal je iz deseterice izpadel Lanišek, ki je s 123.5 metri ter 246,4 točkami končal na 16. mestu.

Nove, še tretje zmage na tretji letošnji tekmi se je razveselil Kubacki, ki je v finalu pristal pri 127 metrih, zbral pa je 274, točk. Novo dvojno zmago Poljakov je potrdil Kot z 266,0 točkami, na najnižjo stopničko pa se je v finalu prebil Čeh Roman Koudelka z 262,4 točkami. Družbo mu je na najnižji stopnički delal tudi Kornilov, ki je bil tretji že po prvi seriji.

Poletna velika nagrada se nadaljuje čez dva tedna v japonski Hakubi.

Copyright © 2007 - 2017 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki