Lampičeva in Čebaškova osvojili odlično 6. mesto

21.02.2018

Na zadnjem nastopu naših smučarjev tekačev in tekačic na 23. zimskih olimpijskih igrah v Pjongčangu sta odlično nastopili Anamarija Lampič in Alenka Čebašek.

Anamarija Lampič (c) GEPA

Anamarija Lampič in Alenka Čebašek sta zastopali barve Slovenije na ekipnem sprintu v prosti tehniki. Odlično sta nastopili že v polfinalu, ko sta osvojili tretje mesto in se v veliki finale desetih reprezentanc zanesljivo prebili po času. V finalu sta vseskozi tekli okrog sedmega mesta, na koncu pa sta pritekli na odlično 6. mesto, tako visoko kot Slovenija na ekipnih sprintih v zgodovini olimpijskih iger še ni bila. Naslov so osvojile ZDA pred Švedsko in Norveško.

Prvič v zgodovini smo imeli na štartu tudi moško ekipo v sprintu, ki sta jo sestavljala Janez Lampič in Miha Šimenc. Slednja sta nastope končala v polfinalu, na koncu pa sta osvojila 21. mesto.

Copyright © 2007 - 2018 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki | Politika varstva osebnih podatkov