AP: Anja Mandeljc v Nemčiji dvakrat med deseterico

18.02.2018

V Nemčiji je ta konec tedna potekalo tekmovanje za točke alpskega pokala. Najbolj se je od slovenske zasedbe odrezala Anja Mandeljc, ki je dvakrat končala med deseterico.

Anja Mandeljc (c) GEPA

Nemški Zwiesel je od petka do nedelje gostil tekme alpskega pokala v teku na smučeh za mladince in mladinke ter za kategorijo do 23 let. V petek so bili na sporedu sprinterski obračuni, kjer se je med mladinkami s končnim 13. mestom najbolj izkazala Anja Mandeljc, Nina Klemenčič je osvojila 21. mesto. Anita Klemenčič je bila v kategoriji do 23 let na 17. mestu, Lea Einfalt pa je končala na 22. mestu. Med mladinci je sta se Vili Črv in Blaž Perša uvrstila na 32. in 33. mesto, v kategoriji do 23 let je bil Benjamin Črv 55., Domen Potočnik in Andrej Jenko pa sta osvojila 60. oz. 61. mesto.

Včeraj so bile na sporedu preizkušnje na razdalji v klasičnem koraku. Na 5 km preizkušnji je Mandeljčeva osvojila 9. mesto, Klemenčičeva je bila med mladinkami 26., njena starejša sestra pa je bila v kategoriji do 23 let na 10 km razdalji 20., Einfaltova pa 23. Med mladinci je bil na 10 km Perša 12., Črv pa 23., v kategoriji do 23 let pa je bil na 15 km razdalji Potočnik 24., Črv 30., Miha Dolar 49. in Jenko 59.

Danes so bile na sporedu še tekme na razdalji s skupinskim štartom v prosti tehniki. Rezultat tega konca tedna je za Slovenijo s 5. mestom postavila Mandeljčeva na 10 km preizkušnji, Einfaltova je bila v višji kategorji na 11. mestu, Klemenčičeva pa na 29. mestu. Med mladinci je Črv na 15 km razdalji osvojil 32. mesto, Perša je bil 33., v kategoriji do 23 let je bil na 20 km razdalji Potočnik 21., Črv je osvojil 51. mesto, Dolar pa 56. mesto.

Copyright © 2007 - 2018 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki | Politika varstva osebnih podatkov