Hadalin in Kosi med deseterico na kombinaciji

13.02.2018

Alpski smučarji so se vendarle podali v prvi boj za odličja Olimpijskih iger. Na sporedu je bila alpska kombinacija, na kateri pogoji zaradi vetra sicer še vedno niso bili najboljši, tako da je bila smukaška proga skrajšana, posledično pa tudi slalomska.

Klemen Kosi, foto: Gepa

Do svoje prve zlate medalje je prišel Avstrijec Hirscher, ki je po prvem delu tekme zasedal 12. mesto, do odličij pa sta prišla še Francoza Alexis Pinturault in Victor Muffat-Jeandet. Slednji se je na stopničke povzpel po tem, ko je bil na smuku 29.

Dobro sta se odrezala Štefan Hadalin in Klemen Kosi, ki sta bila na polovici preizkušnje na 21. oziroma 16. mestu. S slalomom je obema uspel lep vzpon po lestvici, saj sta na koncu zasedla osmo oziroma deseto mesto. Po smuku najvišje uvrščeni Slovenec Martin Čater, ki je bil 13., je na slalomu odstopil, Boštjan Kline, ki je postavil 43. čas smuka, pa v drugo ni nastopil.

Copyright © 2007 - 2018 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki | Politika varstva osebnih podatkov