051/634-960
04/231-72-58

COC: Lanišek na drugi tekmi v ZDA med dvema Norvežanoma

11.02.2018

Na drugi tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih v vetrovnem Iron Mountainu v ZDA je Anže Lanišek osvojil drugo mesto in storil nov velik korak k osvojitvi dodatne kvote za zadnjo periodo svetovnega pokala.

Anže Lanišek (c) SloSki

Drugo tekmo v ZDA in 19. v tej sezoni celinskega pokala je z odličnim finalnim skokom, dolgim 143 metrov, v prvi seriji je skočil 126.5 metrov, skupaj pa je zbral 263,8 točk, dobil Norvežan Halvor Egner Granerud, ki je po prvi seriji sicer zasedal 10. mesto. Vodil je naš Anže Lanišek s 141.5 metri, v finalu pa je pristal pri 127 metrih, s skupno 256,7 točkami pa je še tretjič v tej periodi končal na odru za zmagovalce. Na tretje mesto se je z 12. po prvi seriji povzpel mladinski svetovni prvak in včerajšnji zmagovalec, Norvežan Marius Lindvik. V prvi seriji je padel pri rekordu stare naprave v Iron Mountainu, pri 144 metrih, v finalni seriji pa je poletel 139.5 metrov, skupaj pa je zbral 255,6 točk.

Nejc Dežman je uspeh Laniška dopolnil na 6. mestu, Tomaž Naglič je osvojil 11. mesto, Bor Pavlovčič je bil 13., Robert Kranjec pa je v finalni seriji napredoval na 19. mesto. Celinski pokal se po kratkem postanku v ZDA vrača v Evropo, naslednji tekmi bo prihodnji konec tedna gostil nemški Brotterode.

Copyright © 2007 - 2018 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki