051/634-960
04/231-72-58

FIS: Na drugi tekmi v Nemčiji najboljši Aljaž Osterc

11.02.2018

Na drugi tekmi FIS pokala v nemškem Breitenbergu-Rastbüchlu je bil najboljši Slovenec Aljaž Osterc, ki je zasedel 11. mesto.

Aljaž Osterc (c) GEPA

Po prvi seriji 18. tekme FIS pokala v tej sezoni je bil Aljaž Osterc na 7. mestu, skočil je 75 metrov, v finalu pa je s 76 metri ter skupno 231,6 točkami padel na 11. mesto. Rok Tarman je dvakrat skočil 74 metrov, kar je bilo dovolj za 15. mesto, Lovro Vodušek je osvojil 19., Rok Justin pa 21. mesto. Tudi tokrat je bil najboljši Poljak Tomasz Pilch s 76 in 79.5 metri, kar je bila tudi daljava dneva, zbral pa je 242,5 točk. Drugi je bil z 241,9 točkami Avstrijec Markus Rupitsch, tretji pa še en Avstrijec Markus Schiffner z 238,6 točkami.

V skupnem seštevku šest tekem pred koncem sezone vodi Avstrijec Elias Tollinger s 625 točkami, najboljši Slovenec je Timi Zajc na 7. mestu s 318 točkami, a slednji pozimi v tem pokalu še ni skakal. Naslednji tekmi bo čez dva tedna gostil Beljak.

Copyright © 2007 - 2018 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki