MSP: Mandeljčeva znova med petnajsterico

01.02.2018

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v teku na smučeh v švicarskem Gomsu so se danes mladi upi merili v dvojnem zasledovanju oz. v skiatlonu.

Anja Mandeljc se je znova zavihtela med najboljše (c) GEPA

Z novim rezultatom med najboljšo petnajsterico je navdušila Anja Mandeljc, ki je na 10 km progi, 5 km v klasični in 5 km v prosti tehniki, zasedla 13. mesto z zaostankom 1:51,4 za prvakinjo s Švedske, Frido Karlsson. Mandeljčeva je bila 15. že na 5 km preizkušnji v klasičnem koraku. Naša druga predstavnica, Nina Klemenčič, je osvojila 63. mesto.

Mladinci so se pomerili na še enkrat daljši razdalji. Najboljši Slovenec je bil Vili Črv na 39. mestu z zaostankom dobrih petih minut za zmagovalcem z Norveške, Haraldom Östbergom Amundsenom, ki je slavil pred dvema rojakoma. Blaž Perša je osvojil 47. mesto.

Copyright © 2007 - 2018 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki