MSP: Prvi dan 16. mesto Vilija Črva v sprintu

28.01.2018

V švicarskem Gomsu se je začelo mladinsko svetovno prvenstvo v teku na smučeh. Prvenstvo so začeli mladinci in mladinke s kvalifikacijami sprinta v prosti tehniki, kjer je bil od naših uspešen le Vili Črv.

V kvalifikacijah sprinta v prosti tehniki med mladinci je Vili Črv imel 14. čas, Blaž Perša pa je na 34. mestu za izločilnimi boji zaostal za dobro sekundo. Miha Jan je zasedel 59. mesto. Že po kvalifikacijah je bilo konec tekmovalnega dne za naše mladinke. Najbližje izločilnim bojem je bila Anja Mandeljc na 38. mestu, Nina Klemenčič je zasedla 51. mesto.

Edini naš četrtfinalist je nastope zaključil hitro, saj se ni uspel prebiti v polfinale. Na koncu je zasedel 16. mesto. Prvaka sta postala Francoz Tom Mancini in Poljakinja Monika Skinder.

Jutri bo na sporedu sprint v prosti tehniki v kategoriji do 23 let.

Copyright © 2007 - 2018 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki