Ruka: Višnarjeva s 4. časom kvalifikacij

24.11.2017

V Ruki na Finskem so s kvalifikacijami za prvi sprint sezone že opravila dekleta, med katerimi je bilo tudi šest slovenskih predstavnic. V klasičnem koraku se je odlično odrezala Katja Višnar, ki je dosegla 4. čas med vsemi tekmovalkami.

Katja Višnar (c) SloSki

Prva so v smučino 1,4 km dolge proge stopila dekleta. Najboljši čas od šesterice Slovenk je postavila že prva na štartni listi, Katja Višnar. Že po polovici proge je bila med najhitrejšimi, v takem tempu pa je tudi nadaljevala in na cilj pritekla s 4. časom, ki ga do konca ni premagala nobena tekmovalka več. Za zmagovalko kvalifikacij, Švedinjo Ido Ingermarsdotter (3:11,69) je zaostala za 0,88 sekunde. Žal se ni izšlo ostali peterici deklet. Anamarija Lampič je za želeno trideseterico zaostala za 76 stotink sekunde (+10,82 sekunde zaostanka za zmagovalko), zasedla je 32. mesto, tik za najboljšo šprinterko lanske sezone, Norvežanko Maiken Caspersen Falla. Alenka Čebašek je osvojila 52. mesto z zaostankom 17,13 sekund, Eva Urevc je bila 73. (+ 24,91), Nika Razinger 88. (+ 33,07) in Lea Einfalt 90. (+ 37,92).

Brez izločilnih bojev so ostale denimo tudi Američanki Jessica Diggins in Kikkan Randall, ter zagotovo prvo presenečenje, Norvežanka Marit Björgen in njena rojakinja, lanskoletna zmagovalka svetovnega pokala, Heidi Weng, ki je osvojila 59. mesto.

V ostri moški konkurenci 129 tekmovalcev je naša trojica ostala brez izločilnih bojev. Najboljši je bil Miha Šimenc, ki je za zmagovalcem kvalifikacij in lanskoletnim zmagovalcem seštevka v spritnih, Norvežanom Johannesom Hoesflotom Klaebom (2:46,53) zaostal 15,48 sekund (80. mesto). Do trideseterice mu je zmanjkalo dobrih 6 sekund. Janez Lampič je zaostal 18,55 sekund (94.), Miha Dolar pa 25,73 sekund (114.).

Izločilni boji se bodo pričeli ob 12.30 uri.

Copyright © 2007 - 2017 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki