Tadej Prebil osvojil FIS Masters pokal v kategoriji 40 do 45 let

10.04.2017

Abetone (ITA) je 7. in 8. 4. 2017 gostil še zadnji finalni veleslalom in slalom za FIS Masters pokal. Za Masterse bi lahko rekli, da je bila to zgodovinska tekma, saj je Tadej Prebil z zmago v slalomu potrdil skupno 1. mesto in osvojil veliki kristalni globus.

S finalom se je končala nadvse uspešna sezona za Masterse, na koledarju je bilo 42 tekmovanj organiziranih po vsem svetu. Statistika je pokazala skupno preko 7000 štartov, kar kaže na velik porast udeležbe na Masters tekmovanjih.

FIS MASTERS POKAL že dolgo ni več samo druženje rekreativcev, na vsakem tekmovanju se na štartu zbere huda konkurenca (premagana so bila že zelo znana smučarska imena, kot je Thomas Sykora, Achim Vogt..., tekmuje se po kategorijah, v razponu 5 let, vendar je težko oceniti kdo je najboljši, potrebno se je pripraviti, štartati, tekmovati do cilja – se največkrat tudi Mastersi vržemo »na glavo kot pravi Ilka« potem pa bo, kar bo. Za skupni rezultat v svetovnem pokalu šteje 9 najboljših uvrstitev, točke pa je potrebno osvojiti vsaj šestkrat.

Zmage in medalje za Slovenijo so tu, po 8. osvojenih kolajnah na svetovnem prvenstvu, smo na finalu osvojili še 4 kristalne globuse:

3. mesto: Heda Kotar (C8 – od 65 do 69 let)
2. mesto: Boža Torkar (C7 – od 60 do 64 let)
1. mesto: Tadej Prebil (A3 – od 40 do 44 let)
3. mesto: Boštjan Brus (A3 – od 40 do 44 let)

Tadeju je z osvojitvijo 1. mesta resnično uspel veliki met, za osvojitev kristalnega globusa je zbral 9 zmag, vodil praktično skozi vso sezono in se na koncu razveselil zaslužene skupne zmage!

Nikakor ne gre podcenjevati ostalih Masterjev, ki letos niso tako pogosto osvajali medalj, pa vendar so osvajali odlične rezultate, morda celo najboljše slovenske čase, ki pa niso bili dovolj za medaljo in skupni pokal, pa vendar so uvrstitve odlične:

10. mesto Humar Ada (C5 od 50 – 54 let)
15. mesto Mali Patricija (C4 od 45 do 49 let)
5. mesto Borovinšek Petra (C3 od 40 do 44 let)
18. mesto Bornšek Drago (B7 od 60 do 64 let)
32. mesto Torkar Borut (B7 od 60 do 64 let)
34. mesto Istenič Mirko (B6 od 55 do 59 let)
39. mesto Pevec Borut (A5 od 50 do 54 let)
6. mesto Borovinšek Samuel (A4 od 45 do 49 let)
16. mesto Mikuž Borut (A4 od 45 do 49 let)
7. mesto Kavčič Primož (A3 od 40 do 44 let)

Med sezono se je zvrstilo še nekaj odličnih posameznikov, z odličnimi rezultati, vendar s prenizko udeležbo za končen uspeh.

Sezona je končana, vsakemu posebej čestitke za vsako osvojeno mesto, posebno čestitke nosilcem kristalnih globusov in še enkrat posebne čestitke Tadeju Prebilu!

Copyright © 2007 - 2017 | Smučarska zveza Slovenije | Pravna obvestila | Piškotki